Rodzaje konstrukcji stalowych

W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju konstrukcje stalowe. Razem z Klientami oceniamy i wybieramy najlepszą możliwą opcję, dostosowaną do działalności, jaka będzie prowadzona we wnętrzu budynku.

Konstrukcje bez słupów wewnętrznych

Pierwszy rodzaj konstrukcji to konstrukcje, w których nie ma słupów wewnętrznych. Tego rodzaju konstrukcje stosowane są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża przestrzeń wewnątrz budynku. Jednak, jeżeli chodzi o montaż ścian działowych wewnątrz budynku, mogą być one wmontowane na życzenie Klienta.

Konstrukcje wieloprzęsłowe

Kolejnym rodzajem konstrukcji stalowych są konstrukcje wieloprzęsłowe. Wznoszone są one z kolumnami wewnątrz budynku, zapewniając jego równomierne obciążenie. Koszty budowy tego rodzaju obiektu są dużo niższe niż w przypadku konstrukcji, które nie zawierają słupów wewnątrz budynku.

Konstrukcje międzypodłogowe

Konstrukcja międzypodłogowa charakteryzuje się tym, że legary podłogowe umieszczone są równo wewnątrz konstrukcji przy ścianach bocznych. Tego rodzaju konstrukcja najlepiej sprawdza się w przypadku obiektów przeznaczonych na centra handlowe, hale przemysłowe czy magazynowe.

Konstrukcje z przybudówką

Konstrukcje z przybudówką – ten typ konstrukcji stosowany jest w przypadku renowacji i modernizacji budynków przemysłowych.

Konstrukcje oparte na przykładowych typach dźwigarów

  1. Konstrukcja podwieszana – tego typu konstrukcja nie jest unoszona przez belki, ale zawieszona na kołnierzach dźwigów kolejowych, które są dostosowane do głównej ramy budowlanej.
  2. Konstrukcja typu overslung – jest ona utrzymywana przez belki dźwigów i żurawi kolejowych
  3. Konstrukcja ścienna – Jedna strona belki dźwigu jest obsługiwany przez łożysko ramki, a drugi wystaje poza krawędź
  4. Konstrukcja typu mieszanego