Projektowanie konstrukcji stalowych

Nasza firma od wielu lat zajmuje się projektowaniem konstrukcji stalowych. Tego rodzaju obiekty są coraz częściej doceniane w przemyśle budowlanym ze względu na ich niewielką wagę w stosunku do obiektów murowanych, szybkość budowy, a także dużą odporność na warunki atmosferyczne i niższe koszty eksploatacji.

Projekty konstrukcji stalowej wykorzystane mogą być w różnorodny sposób. Lekkie konstrukcje stalowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla budownictwa przemysłowego. Tego rodzaju konstrukcje doskonale nadają się na przystosowanie ich do różnego rodzaju działalności, sprzedaży produktów i usług.

Inwestor, który zdecyduje się na postawienie konstrukcji stalowej musi wiedzieć, że jednym z pierwszych dokumentów, jakie muszą pojawić się przed otrzymaniem pozwolenia na budowę jest projekt pozwolenia budowy konstrukcji.

Projekt konstrukcji stalowej jest ważny z punktu widzenia samego inwestora, ponieważ wcześniejsze zaprojektowanie obiektu pozwala na dokładne rozplanowanie etapów realizacji budowy, a także często pozwala zmniejszyć koszty wykonania realizacji.

Tego rodzaju dokument powinien zawierać m.in. plan zagospodarowania terenu, na którym obiekt ma powstać, a także warunki techniczne dostaw mediów, charakterystykę obiektu, co może mieć bardzo duże znaczenie w przypadku dużych obiektów stalowych. Warto również pamiętać o oszacowaniu wartości mającego powstać obiektu. Projekt pozwolenia na budowę konstrukcji jest niezbędny, aby uzyskać pozwolenie na budowę.

 Projekt konstrukcji stalowej jest niezbędny do rozpoczęcia prac związanych z realizacją zlecenia. Inwestorzy, którzy decydują się na projekty hal,  projekty wiat stalowych, a także innych obiektów w lekkiej konstrukcji muszą pamiętać o realizacji projekty wykonawczego. Projekt ten jest najważniejszym elementem, jeżeli chodzi o kompletowanie dokumentacji projektowej. Projekt wykonawczy powinien uzupełniać projekt budowlany, a także ma wskazywać wykonawcę robót budowlanych, czy kontroli obiektu. Projekt wykonawczy hali stalowej lub innego obiektu powinien zawierać również rysunki z opisem wyjaśniającym rozwiązania budowlane, konstrukcyjne, a także materiałowe. Oprócz tego, w projekcie wykonawczym konstrukcji stalowych musi znaleźć się informacja na temat instalacji, a także wyposażenia technicznego obiektu.

Indywidualne projekty hal stalowych

Projektowanie konstrukcji stalowych odbywa się w naszym przedsiębiorstwie we współpracy z biurem projektowym. Zapewniamy indywidualne doradztwo oraz dostosowanie projektu hali stalowej czy projektu wiaty stalowej do potrzeb naszych odbiorców. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości.

Przedsiębiorstwo REMO spełnia normy europejskie. Wszystkie wyprodukowane konstrukcje stalowe spełniają Europejskie Normy (EN). Świadczymy kompleksowe usługi projektowe, pomiarowe, monterskie.